niedziela, 18 grudnia 2016

Koszula z naprasowankami DIY


Kurtki, koszule, torebki - te części garderoby często ozdabiane są naszywkami. Zwykle wiąże się to z o wiele wyższą ceną w sklepie, mimo że koszt samego dodatkowego aplikacji jest niewielki.  Ubrania można ozdobić też samemu - dosłownie w 3 minuty naprasowując takie motywy jakie chcemy i ile ich chcemy.  Kupiłam jakiś czas temu koszulę na wyprzedaży. To już druga koszula w czarną kratę w mojej szafie, więc tą postanowiłam zmodyfikować z pomocą naszywek.  Zamówiłam aplikacje na ubrania Haft Art na Allegro (tutaj). Cena pojedynczej to zwykle 4-5 zł. Można tam też zamówić naprasowankę własnego projektu.Naszywki przyklejają się do materiału, dzięki zastosowaniu na ich spodniej stronie termofolii. Jest to rodzaj kleju, który w prosty sposób można nanieść na naszywkę/ plakietkę haftowaną, a następnie przykleić ją w dowolnym miejscu na odzieży. Termofolia trwale skleja elementy i jest odporna na wodę. Pełną wytrzymałość na pranie i odrywanie uzyskuje po 48 godzinach.Instrukcja klejenia z użyciem żelazka.

1. Połóż plakietkę/aplikację na materiale/ubraniu prawą stroną do góry. 

2.Na to nałóż ręcznik papierowy lub ściereczkę bawełnianą.

3. Mocno przyciskaj żelazkiem przez 8-12 sekund, przy temperaturze 140 - 160 C.

4.  Sprawdź czy krawędzie naszywki są przyklejone. Jeśli nie- powtórz czynność.

5. Odczekaj 48h z użytkowaniem lub praniem tkaniny - po tym czasie termofolia uzyska pełną wytrzymałość.Wszystko  odbywa się błyskawicznie. Wystarczy wybrać miejsce dla aplikacji i działać. Potrzebne tylko żelazko. Po kilkunastu sekundach jest już ona trwale przyklejona.


6 komentarzy:

 1. rewelacyjnie Ci to wyszlo :) podoba mi się

  OdpowiedzUsuń
 2. Super efekt. Gdy chodziłam do podstawówki modne były prasowanki. Nie bylo w sklepach takiego wyboru ubrań haki jest teraz.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetnie to wygląda, ja takie przyszywałam do spodni :)

  OdpowiedzUsuń
 4. mniee akurat te naszywki nie przekonują ale koszula wyszła super ;)
  PorcelainDesire

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam takie dodatki jak naszywki :)

  OdpowiedzUsuń