czwartek, 3 grudnia 2015

Krem FlodomaxKrem FLODOMAX przeznaczony jest dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.
Dzięki trosce o zachowanie jego hipoalergiczności zapewnia doskonałą ochronę wyjątkowo wrażliwej skórze.
Przeznaczony jest do ochrony przed podrażnieniami występującymi w strefie okołopieluszkowej oraz dla osób mających problemy ze skórą trądzikową. Doskonale się sprawdza przy defektach estetycznych i podrażnieniach skórnych występujących w wyniku ucisku w przypadku długotrwałego przebywania w pozycji leżącej lub przy nietrzymaniu moczu.FLODOMAX to produkt opracowany ze szczególną troską o delikatną skórę. Chcąc zapewnić jej jeszcze lepszą ochronę i bezpieczeństwo, w produkcie FLODOMAX zrezygnowano z zastosowania niektórych substancji obecnych w innych produktach. 
Krem nie zawiera parabenów, PEG-ów, sztucznych kompozycji zapachowych a także alkoholu benzylowego, benzoesanu benzylu i cynamonianu benzylu o właściwościach uczulających, które często są stosowane w kremach dostępnych w sprzedaży.

Krem należy stosować w miejscach narażonych na podrażnienia i otarcia oraz tam, gdzie pojawiają się problemy skórne wymagające zastosowania ochronnego kremu o właściwościach antybakteryjnych, ściągających i osuszających.
Smarować cienką warstwą, w zależności od potrzeb, na umytą i osuszoną skórę.Krem FLODOMAX został stworzony dla ochrony szczególnie delikatnej skóry dziecka narażonej na otarcia i zaczerwienienia spowodowane używaniem pieluszek. Może on być również stosowany do łagodzenia skutków odparzeń i odmrożeń oraz niekorzystnych dla skóry skutków długotrwałego ucisku związanego z przewlekłym przebywaniem w pozycji leżącej. Stosuje się go również do pielęgnacji skóry skłonnej do podrażnień i zaczerwienień.
Składniki kremu FLODOMAX posiadają właściwości łagodzące otarcia i zaczerwienienia naskórka oraz zmniejszające skłonność do ich powstawania. Wspomagają i przyspieszają proces regeneracji, zmiękczają i wygładzają skórę, czyniąc ją bardzie elastyczną a przez to bardziej odporną na uszkodzenia mechaniczne.

FLODOMAX może być stosowany przez osoby dorosłe:
- przy skórze trądzikowej,
- odparzeniach,
- otarciach i skaleczeniach,
- poparzeniach i podrażnieniach skóry.

Krem FLODOMAX polecany jest również dla osób o "słusznej posturze" ciała, u których długotrwałe przyleganie fałdów skórnych prowadzi do powstawania odparzeń.Moje wrażenia: Biały krem o delikatnym zapachu. Posiada bardzo gęstą konsystencję. Tuż po otwarciu można było zaobserwować zgęstniałą, pękającą "skorupkę".  Nie jest on najłatwiejszy w rozsmarowywaniu, nie sunie łatwo po skórze. Trzeba się do tego przyłożyć, powoli kolistymi ruchami rozsmarowywać kolejne porcje kremu.  Należy zrobić to dokładnie, bo inaczej mogą pozostać białe smugi kremu.  Po rozprowadzeniu skóra jest natłuszczona, choć się nie świeci (co jest akurat plusem).  Staje się ona w charakterystyczny sposób gładka i napięta - bardzo podobnie jak po użyciu bazy pod makijaż.  Krem nie jest jakimś cudownym remedium na wszystkie problemy skórne, wypryski nie znikną od razu, ale  potrafi je znacznie ograniczyć. Pomaga goić się drobnym rankom, zmniejsza zaczerwienienia i przesuszenia (w tych trzech działaniach krem Flodomax jest świetny).  Trzeba podkreślić, że jest bardzo wydajny. Niepozorne opakowanie wystarczyło mi na równy rok stosowania 1-2 razy dziennie. Do tego niska cena (10-12 zł) i dostępność niemal w każdej aptece.


11 komentarzy:

 1. ja mam sudokrem to chyba zbliżone produkty i maść/ pasta cynkowa też.

  OdpowiedzUsuń
 2. mam go i kocham.. już od 2 lat towarzyszy mi :) nie moze go zabraknąć!

  OdpowiedzUsuń
 3. opakowanie kojarzy mi się z sudocremem, taki jakby apteczny

  OdpowiedzUsuń
 4. i'm curious..i never heard nothing about this product

  OdpowiedzUsuń
 5. Ojej ciekawy krem, a nigdy o nim nie słyszałam. :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pierwszy raz widzę ten krem na oczy ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wole jak coś łatwo się aplikuje :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Pierwszy raz się z nim spotykam. My używaliśmy Sudocremu w takich sytuacjach.

  OdpowiedzUsuń