poniedziałek, 11 maja 2015

Szczoteczka Oral B Pulsonic


Mycie zębów szczoteczką elektryczną to najefektywniejszy sposób czyszczenia zębów i dziąseł. Oral B Pulsonic to jedna z najmniejszych szczoteczek na rynku. Smukła rękojeść zapewnia wygodę. Trzymając ją w ręku można odnieść wrażenie, że jest tak samo wygodna pod tym względem jak szczoteczka manualna. Szczoteczka posiada soniczny system czyszczenia o częstotliwości drgań 27 000/ min. Została stworzona, by pozbyć się płytki nazębnej i wybielić zęby.  Można wybierać pomiędzy dwoma programami czyszczenia: zwykłe czyszczenie oraz wrażliwe. Zaleca się myć nią zęby dwa razy dziennie po 2 minuty. Szczoteczka wyposażona jest sygnalizator czas, który krótkim przerwami w pracy urządzenia sygnalizuje upłynięcie 30 sekund i konieczność przejścia do kolejnej z 4 ćwiartek zębowych.
Główka szczoteczki wygląda tak jak jest to w przypadku manualnej. Nic tam się nie obraca, wkłókna jedynie drgają. Zastosowano tu włókna różnej długości. Specjalne, długie włókna Power Tip pozwalają na dotarcie do trudno dostępnych miejsc.

Na rękojeści szczoteczki znajduje się przycisk, którym uruchamiamy urządzenia, przełączamy tryb (2 wciśnięcia) oraz wyłączamy je ( trzecie wciśnięcie).  Poniżej przycisku power mamy 3 lampki, które sygnalizują następujące tryby pracy: czyszczenie, tryb wrażliwy, ładowanie.

Do szczoteczki dołączona jest ładowarka, w której znajduje się miejsce na zapasową końcówkę. Ładowarka może służyć także jako stojak na szczoteczkę, jedna ze względu na jej niewielkie rozmiary wygodnie jest ją przechowywać też w łazienkowym kubku. Ładowanie urządzenia trwa ok. 17 godzin. Jedno ładowanie wystarczy na ok. 2 tygodnie użytkowania szczoteczki.Oral B Pulsonic używamy tak jak zwykłej szczoteczki manualnej. Jedyna różnica to wyczuwalne drgania. Na początku odczuwałam je dość mocno, teraz w ogóle nie zwracam uwagi. Ogromną różnicę w czystości zębów, w porównaniu do szczoteczki manualnej, czuć już po pierwszym użyciu.  Szczoteczka skutecznie usuwa osady nazębne, wszelkie chropowatości, walczy z kamieniem. Pozwala uzębieniu dłużej pozostać świeżym. Po ponad 4 miesiącach  użytkowania widzę, że na zębach nie powstają nowe osady, są one gładkie i uległy znacznemu wybieleniu. Nie tylko działanie, ale również jakość urządzenia należy pochwalić -  mimo upływu kilku miesięcy główka szczoteczki nadal jest w bardzo dobrym stanie.

Szczoteczki Oral B można kupić w sklepach AGD bądź w internecie za ok. 200 zł


WYNIKI KONKURSU z Deja vu

Zegarek wygrywa Pani Ula Misiewicz. Gratuluję! Czekam na dostarczenie danych adresowych przez tydzień.


9 komentarzy:

 1. Nie az tak droga jak na taka jakosc

  OdpowiedzUsuń
 2. Ważne by dobrać odpowiednią szczoteczkę :)
  www.mikrouszkodzenia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja mam strasznie wrażliwe dziąsła i kiedyś musiałam zrezygnować ze szczoteczki elektrycznej :/
  Gratulacje wygranej :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy można jeszcze taką gdzieś kupić?

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawa ta szczoteczka :)

  OdpowiedzUsuń