czwartek, 29 maja 2014

Coś dla alergika i nie tylko


Nie, to nie jest chusta ani serweta. Ścierka kuchenna? Też nie. To antyalergiczny, superchłonny i szybkoschnący ręcznik, który wykonano z innowacyjnego materiału Evolon. Taki mały, a wystarczy by pochłonąć wodę z całej powierzchni ciała.


Zacznijmy od tego czym jest materiał Evolon i jakie są jego zalety?

Evolon to rewolucyjny materiał dla ludzi cierpiących na alergie związane z roztoczami kurzu domowego. 

Zdolność materiału Evolon® do filtracji wynika z jej gęstej zwartej struktury utworzonej z ciasno splątanych mikrowłókien. Nawet bardzo małe cząsteczki alergenów roztoczy pozostają pod warstwą tkaniny Evolon® i nie mają kontaktu z osobą cierpiącą na alergię.

Osiągnięcie takiego stopnia ochrony nie wymaga ani stosowania "plastikowej" powłoki, ani dodatkowych zabiegów chemicznych. 

Evolon® oddycha, tzn. przepuszcza parę wodną, dzięki temu, że niezwykle delikatne mikro-włókna tworzą miliony "mikro"-kanalików, które umożliwiają przepływ powietrza. Mikro-włókna zapewniają także doskonałą gospodarkę wilgotnością: woda tak jak i pot jest pochłaniana przez Evolon®, a następnie materiał bardzo szybko wysycha usuwając płyn ze skóry.

Dzięki dużej powierzchni wewnętrznej utworzonej przez mikro-włókna, w kontakcie z powietrzem Evolon® schnie bardzo szybko.

Sam materiał Evolon® może być wielokrotnie prany w temperaturze do 95°C. Maksymalne temperatury prania mogą się różnic w zależności od produktu finalnego. Oznacza to, iż pokrowce przeciwroztoczowe z materiału Evolon® mogą być prane w temperaturze do 95°C.

Evolon® jest trwałym materiałem, który pomaga ograniczyć wpływ odpadów na nasze otoczenie.

Materiał Evolon® nie zawiera ani kleju, ani rozpuszczalnika. Nie powoduje ona podrażnień skóry. Evolon® nie zawiera PCV. Jej podstawowymi składnikami są poliester, poliamid i woda. Stosowane w normalnych warunkach, są one trwałe i bezpieczne dla zdrowia człowieka i dla środowiska.
Opinia na temat ręcznika:

Ręcznik ma wymiary  40 x 40 cm. Posiada doszyty, bardzo praktyczny wieszaczek. Po złożeniu jest niewielką kostką. Pozwala zaoszczędzić miejsca w sportowej torbie i czy tej, z którą wybieramy się na basen. Jest niewielki, ale spokojnie można nim wytrzeć całe ciało. Cechuje go duża chłonność. Potrafi zaabsorbować ciecz o wadze stanowiącej 400% jego masy! Sprawdziłam -  z łatwością chłonie odpowiednie objętości wody. W dotyku nie przypomina typowego ręcznika. Jest gładki i dość sztywny. Posiada gęstą strukturę włókien. Nie jestem alergikiem, więc na co dzień wolę miękkie tradycyjne ręczniki, ale na basen będę zabierała ten mały, superchłonny ręcznik, bo nie lubię dźwigać ze sobą dużych toreb. Co do schnięcia, to po wchłonięciu maksymalnej ilości wody, w warunkach domowych schnął ok. 2 godz. Ręcznik można kupić w 3 wersjach kolorystycznych (barwiony certyfikowanymi barwnikami).Ręczniki oraz inne produkty antyalergiczne (np. pokrowce na pościel) można kupić tutaj: http://sklep.alergsova.pl/pl/

10 komentarzy:

 1. Przydałby mi się taki ręcznik :)

  Pozdrawiam,
  rzetelne-recenzje.blogspot.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa rzecz, ale nie jestem alergikiem, więc dla mnie to zawsze będzie kosmos.
  ✄ blog

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. przydatna nie tylko dla alergików :)

   Usuń
 3. Na szczęście nie jestem alergikiem, ale mimo wszystko nie słyszałam o tego typu akcesoriach. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawy ;) nie mam alergii, córa ma ale pokarmową tylko ;)

  OdpowiedzUsuń